Djeca skupina “Kockice“ i “Cvjetići“ prvi dan proljeća i Svjetski dan šuma obilježila su kratkim izletom turističkim vlakićem na Novljansko jezero i šetnjom kroz šumu. Uočili su promjene koje su se dogodile u prirodi od njihovog posljednjeg posjeta šumi u jesen. Šumsko tlo je prekriveno mladom travom i raznim šumskim cvijećem koje su djeca proučavala povećalima. Čuli su cvrkut raznih ptica te putem oponašali glasanje drugih šumskih životinja. Na putu ih je, na žalost, dočekalo i neugodno iznenađenje - otpad koji su ljudi nemarno bacili i onečistili našu lijepu šumu. Smeće su pokupili i bacili u za to predviđene kante te svima šalju poruku: “Čuvajte šume je one su pluća naše planete!“
